Bolest kolene

Nesnesitelně mě bolí pravé koleno. Chci si podřepnout ke svému synkovi a málem padám na záda. Bolest je hrozná. Ráda chodím běhat. Mám pocit, že mě koleno neposlechne a já poletím k zemi.

Zatím jsem na mateřské dovolené, ale vím, že se chci o sebe postarat sama. Baví mě strava a všechno co s ní souvisí. Jak ovlivňuje naše pocity, jak vybírat kvalitní potraviny, jak je připravovat, jak čistit tělo, jak ho sytit živinami.

Koleno fakt bolí nesnesitelně. Asi potřebuji dávku vhodné stravy. Vybírám potraviny bohaté na kolagen. Připravuji si jídla s čistícím účinkem. Zvýšila jsem příjem mladého ječmene a chlorelly. A žádné zlepšení.

Mluvím s kamarádkou, říkám ji o bolesti pravého kolene. ÁÁÁÁ to je práce ega. Necháváš se jím ovládat, věříš, co to říká.

Jak je možné, že jsem si to nespojila, že jsem to raději zapomněla?

Prosím vyšší moc o pomoc. Nevím jaký další krok mám udělat. Nic mě nenapadá, propadám panice. Po ránu si jdu zaběhat. Je krásně, sluníčko vychází, je lehký opar, čerstvo, běží se mi dobře.Všude je ještě ticho.

13254834_1215795208445742_2929179786379564935_o

A najednou mi to přichází. Napiš článek o tom jak získáváš inspiraci a jak ji často zahodíš. Připravuj recepty z jarních bylin, luštěnin, zeleniny. Skvělý nápad, těším se. Běžím domů plná nápadů. Přemýšlím, co budu dělat dřív.

MC4112e2_shutterstock_44169562 (1)

Přemýšlím….to je blbost, to nikdo nebude číst, nemáš dost zkušeností, co by jsi tak chtěla psát? Nic neumíš, nemáš dost informací…

A je to. O čem že jsem to chtěla psát? Nic nedělám, to byl ale blbý nápad. Je mi nanic, chci něco dělat a přitom nic nedělám. Vidím, jaké mají ostatní dobré nápady a já se cítím ještě hůř. CO MÁM ASI TAK PSÁT? KDO MI PORADÍ?

A tady mi to teprve dochází, to mé ego mi podsouvá věty, že je to všechno blbost a já mu to věřím! Pravé koleno mě bolí, abych už přestala věřit egu a začala věřit sobě a dělat co mě baví a napadá.

IMAG1235

Čím více věřím egu, tím hůře se cítím. Nedokážu vymyslet žádnou aktivitu, kterou bych si odsouhlasila jako dobrou. A tak se prudím a propadám stále hlouběji.

Ego je jen souhrn našich minulých zkušeností. V našem životě nás má chránit před nepříjemnými pocity. A právě když ho poslechneme, tak je to zaručená cesta do pekla, které si děláme zde na zemi sami a žijeme v něm zase jen my sami.

Práce ega je i neustálé srovnávání s ostatními. Je to jen srovnávání jablek s hruškami. Nikde na světě neexistuje vaše věrná kopie a nikde není člověk, který by děla úplně to samé co vy. Práce ostatních jako inspirace pro vás DOBRÝ, práce ostatních jako srovnávání jestli jste dost dobří je ŠPATNÝ.

Je to asi čtrnáct dní a koleno už mě skoro nebolí, to abych tak rychle nezapomněla.

Víte co je zajímavé? Už je mi jedno co dělají ostatní, přečtu si jejich práci a jdu dál. Už mě to nestresuje, nemám špatný pocit, prostě už vím co mám dělat a jak.

 

Leona Kysilková
Baví mě rozmotávat životní příběhy. Hledám v nich souvislosti mezi naším chováním a nemocemi. Nacházím řešení a tím vám pomáhám k uzdravení. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si eBook ZDARMA

    2 kroky k pevnému zdraví a energie na rozdávání.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Spolupracuji
    Štěpánka Procházková http://www.vyzivovy-poradce.net/