Čočka se zeleninou a tofu

Ráda  vařím ze surovin, které si mohu vypěstovat na zahrádce. Moc dlouho mi sice nevydrží (rychle je zkonzumujeme), dají se lehce sehnat od místních farmářů v dobré kvalitě. Nemusí za námi putovat ze vzdálených koutů světa.

Ve stavě jsem hodně omezila živočišné bílkoviny. Cítím se daleko lehčeji a příjemněji. Chcete omezit příjem masa a nevíte co vařit, aby vaše strava byla vyvážená? Pak jste tu správně.

V tomto zimním období je potřeba tělo zahřát. Při trávení živočišných bílkovin se uvolňuje velké množství tepla. Teplo můžeme do těla dostat například vařenou stravou.

Mám ráda jídla, která mám velmi rychle uvařená. Jen je potřeba dopředu plánovat (minimálně den předem) co chci uvařit a potřebné ingredience namočit (pro lepší stavitelnost).

ČOČKA SE ZELENINOU A TOFU

Čočku jsem znala jen připravovanou na kyselo s vajíčkem. Když jsem se toto jídlo naučila vařit, patřilo k mým oblíbeným, ale to je už neméně 27 let.

Na čočku jsem nezanevřela, jen ji připravuji jinak.

budete potřebovat:

cibuli, 3x mrkev, ¼ zelí, čočka, Tamari, ¼ tofu, Ghi máslo

Čočku si namočte, nejlépe den předem. Pokud vstáváte brzo, můžete ji namočit ráno stačí 3 hodiny. Já mám raději namáčení přes noc.

Na Ghi másle jsem zesklovatěla cibulku (kdo má problém s trávením cibule, doporučuji nakrájet na větší kousky a smažit velmi pomalu než zesklovatí 30minut) nadýmání se vytratí.

Přidala jsem nadrobno nakrájené zelí, osmažila jsem ho. Je potřeba míchat, aby jste si zeleninu nespálili. Mrkev jsem nastrouhala  a přidala ke směsi. Vše jsem ještě lehce osmažila a nepatrně zalila vodou a přikryla pokličkou. Během třech minut zelenina změkla, přidala jsem uvařenou čočku. Stáhla jsem z plotny a zakápla Tamari.

Tamari je sojová omáčka ze sojových bobů a soli, několik měsíců se fermentuje. Obsahuje bílkoviny, minerály, stopové prvky, pomáhá při trávení. Místo soli často používám právě Tamari.

Na talíři jsem doplnila nastrouhaným tofu.

 

Leona Kysilková
Baví mě rozmotávat životní příběhy. Hledám v nich souvislosti mezi naším chováním a nemocemi. Nacházím řešení a tím vám pomáhám k uzdravení. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si eBook ZDARMA

    2 kroky k pevnému zdraví a energie na rozdávání.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Spolupracuji
    Štěpánka Procházková http://www.vyzivovy-poradce.net/