Jsi blázen? mýt si vlasy moukou?

Máte rádi pohádky? Já ano, tak vám jednu povím. Byla jedna krásná holčička a ta měla pěkné rovné blonďaté vlásky. Když dospívala, stejně jako ostatní dívky chtěla být nejkrásnější. V té době byli v módě účesy tzv. velké hlavy ala Tina Turner. Naše holčička zašla k odbornici a nechala si udělat trvalou na malé natáčky.

Netušila, že z FOTO VLASYjejích vlasů, se během dvou hodin stane chemlon, kterého se zbaví jedině tím, že vlasy odrostou.

S vlasy dělala psí kusy, jen aby je měla pěkné a drželi ji tak, jak si představovala. Poslouchala rady odborníků na slovo  vzatých, ale i babské rady. Vlasy si regenerovala potíráním sádla, indulonou, žloutkem, smetanou. Dělala si zábaly  z výrobků od známých firem, specializujících se na vlasy.

Výsledek byl nic moc. Kvalita vlasů byla nejlepší, když ji odrostly. Ale to jí zase žádný účes nedržel. Stačilo trochu  vlhkosti ve vzduchu a nakulmované, natužené vlasy, byly rázem rovné.

Trvalou si už roky nedávala. Ale podlehla kouzlu melírovaných vlasů. Vlasy měla hezké, ale taaak zničené. Po každém  umytí je nebylo možné rozčesat, hodně si jich vytrhala a tak se rozhodla si melíry nedávat.  Začala hledat přírodní zdroje  zesvětlující vlasy. Silný odvar z heřmánku se šťávou z citronu při působení sluníčka udělají stejnou parádu. Výhoda je, že  zachovají nezničené kvalitní vlasy.

 

Tolik se ta naše, dnes už dospělá holčička natrápila tvorbou účesu, než pochopila, že největší krása je v přirozenosti.

Tady by mohla pohádka končit, ale naše, dnes už dospělá žena, prošla určitou zkušeností a s tou se s vámi chce podělit.

SOUVISLOSTI

Všechno se vším souvisí. Špatná strava plná chemie, aditiv, soli, cukru. Nepřítomnost kvalitních živých živin. Neuvěřitelný mix chemie v každém kosmetickém výrobku, který se přes kůži vstřebává do těla. K tomu se přidá všude přítomný stres, spěch, přejídání, únava, neochota cvičit. Tělo jede na doraz a z takového chemického skladiště, kvalitní hezké vlasy nemohou vyrůst.

STRAVA

Chci-li mít krásné zdravé vlasy, musím se o ně starat už při jejich růstu a to kvalitní živou stravou. Do jídelníčku jsem zařadila ořechy, semínka, hodně zeleniny, luštěniny, celozrnné pečivo a mouky. Vyhledávám super potraviny jako jsou  mladý ječmen a chlorela pyrenoydosa od České společnosti Green Ways, Chia semínka. Omezila jsem maso, mléko, sladkosti.

Během dvou měsíců mě vlasy přestaly padat a mám je pevnější a neelektrizují mě. Celkově se kvalita odrůstáním rapidně zlepšovala.

MYTÍ BEZ ŠAMPONU

Dozvěděla jsem se o způsobu ošetřování vlasů zvané no poo. Kůže je náš největší smyslový orgán, zajišťuje nám kontakt s vnějším světem a zároveň chrání náš vnitřní svět. Všechno co na kůži namažu se vstřebá a tělo to musí strávit nebo někde uložit. Už delší čas si hlídám čím se namažu. Volím především přírodní, rostlinné oleje.

 

X36P16sHxnu5MEiLIT6Me-NJ4BVQBOqkJW8z57iWvfC10IqUXdtk_xTL3k0gV-rZHeP2ZQs

Zpráva, že si mohu mýt vlasy bez šampónu mě nadchla a hned jsem začala experimentovat. Metodu jsem si okamžitě oblíbila.

♥ Nejdříve jsem zkoušela teplou vodu, vlasy byly hodně mastné a svědila mě pokožka hlavy. To je normální projev zbavování se chemie.

♥ Použila jsem roztok ze sody bikarbony, ale ta mi přišla hodně agresivní, měla jsem pocit, že vlasy hodně odmašťuje. Už ji nepoužívám.

♥ Zařadila jsem odvary z heřmánku, kopřivy, lopuchu, jablečného octa, citronu. Odvary střídám a nepravidelně na mytí vlasů zařazuji.

♥ Jako poslední jsem zkusila úplně bláznivý nápad – mýt si vlasy žitnou moukou. Tato metoda se ukázala jako nejlepší. Vlasy mám bohaté, nejsou splihlé. Po umytí mi stačí si vlasy učesat a nechat uschnout. Ani by jste nevěřili a nejlepší účes je hotový!

♥ Jak je na tom můj manžel? Do mytí moukou ho nenutím. Kupuji mu olivová, ručně vyráběná mýdla za studena a občas je použiji i já.

 byfKR3ksqvG5XKMeSOD86xM5cGXNy7F-tG0xFHM_QcGZxBR5LVZQf4Q7Tr2Qx1pJrVNm1Zs

VÝSLEDEK

Vlasy si takto myji dva roky a k šamponu se už nevrátím. Až po spojení kvalitní stravy a mytí vlasů bez šamponu jsem dosáhla kvalitních, pevných, bohatých vlasů. Vlasy jsem neměla kvalitní hned, nějaký čas mi to trvalo. Nenechte se odradit, po umytí vlasů moukou ucítíte zlepšení okamžitě.

Nejsem žádná zarytá eko žena. Líbí se mi dělat věci, které dávají smysl, které prospívají mému tělu. A ne jenom tělu, ale také peněžence, mému nejbližšímu okolí. Vodě, která po mém použití není plná chemie. Vzduchu, který se při výrobě používá. Přírodě, kterou neznečišťuji dalšími plastovými obaly. Odpad sice třídím, ale i tak se musí nějak zpracovat. Kruh se uzavírá, není-li poptávka, sníží se nabídka, omezí se výroba, distribuce a matička země si alespoň trochu oddechne. :-)

Mám moc ráda přírodní vůni, ne umění odér z navoněných šamponů.

MÁTE ROZTŘEPENÉ VLASY?

Dopřejte svým vlasům zvláštní výživu a hydrataci přírodním, levným gelem ze lněných semínek.

Zdravotní výhody lněného semínka jsou známé. Obsahují omega 3 mastných kyselin, jedná se o přírodní tuky, které jsou prospěšné zejména pro srdce. Lněná semínka obsahují rovněž vlákninu, bílkoviny a lignany. Lignany napodobují působení estrogenních hormonů v těle, čímž minimalizují mnoho negativních účinků estrogenních hormonů v lidském organismu. Lněná semínka dále obsahují vitamíny a minerály, například vitamín E, kyselinu listovou, vitamín B6, zinek, měď, hořčík a draslík.

Výhody gelu z lněného semínka na vlasy:

 • vyživuje suché křehké, roztřepené, poškozené vlasy a vlasovou pokožku
 • podporuje růst vlasů
 • vhodný pro kudrnaté vlasy
 • získáte jemné, lesklé, hydratované vlasy
 • je rychleschnoucí
 • je levný, vyroben na přírodní bázi

Příprava:

 1. do dvou šálků vařící vody přidejte 1/3 šálku lněných semínek
 2. míchejte lehce, nepřetržitě, dokud se směs nezačne vařit; snižte teplotu, dokud nedojde ke změně hustoty a neobjeví se pěna
 3. až semínka vyplavou, přeceďte je
 4. přidejte 1/2 lžičky medu, 10 kapek éterického oleje
 5. 1/2 lžičky bambuckého másla nebo olivového oleje
 6. uchovávejte v ledničce, gel vám vydrží déle

Na množství použitého gelu nešetřete, když ho dáte málo nebudou vaše vlasy tak pěkné. Po nanesení gelu nechte vlasy přirozeně uschnout. Gel můžete použít pro uhlazení nebo při vytvarování účesu pomocí rukou. Pomocí gelu můžete vytvořit vlny – gel naneste na vlasy, upleťte cop a nechte uschnout, po té rozčešte, vlasy nebudou roztřepené a slepené, ale lesklé a vlnité.

BARVA NA VLASY

Chemické barvy na vlasy si nedávám. Raději používám přírodní varianty.

Na světlé vlasy:

silný odvar z heřmánku a 1/2 vymačkaného citrónu. Nastříkat na vlasy a ten den co nejvíce pobývat na slunci.

 1. heřmánek zesvětluje
 2. citron bělí
 3. sluníčko zesvětluje

Na tmavé vlasy:

odvary z kávy, kopřivy, ořechových slupek, dubové kůry, ze slupek cibule.

Vlasy odvarem propláchněte a nechte uschnout.

 

Všechno, co použijeme k ošetření svého těla se do něho vstřebává a ovlivňuje ho. Bohužel většinou negativním způsobem. Při léčení neduhů se zamýšlím nad tím čím tělo ošetřím a chemie u mě už místo nemá.

 

Snažím se ovlivňovat to, co ovlivnit můžu. Kácení deštných pralesů asi moc neovlivním. Ale jakou používám kosmetiku, prací prášky, čistící prostředky, stravu, třídění odpadů, to mohu celkem jednoduše ovlivnit. A není to daleko důležitější než psát články o zachování deštného pralesa? Pro mě je důležité, že nežiji dle rčení „po mě potopa“. I když se něco dělá desetiletí stále stejně, není ten nejlepší čas na změnu? Ráda lidi kolem sebe inspiruji k dělání nových věcí. Pomáhám najít souvislosti mezi tím co dělají a co v životě mají a co změnit, aby nastala změna.

Leona Kysilková
Baví mě rozmotávat životní příběhy. Hledám v nich souvislosti mezi naším chováním a nemocemi. Nacházím řešení a tím vám pomáhám k uzdravení. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
 • Stáhněte si eBook ZDARMA

  2 kroky k pevnému zdraví a energie na rozdávání.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Spolupracuji
  Štěpánka Procházková http://www.vyzivovy-poradce.net/