Řapíkatý celer s Hraškou

Hrašku jsem si velmi oblíbila. Vaří se s ní dobře, navíc oceňuji její kladné výživové vlastnosti. Připravovaný pokrm zahustí, tudíž nemusím sahat po klasické mouce a navíc dodá rostlinné bílkoviny. Výhoda je to pro všechny, kteří chtějí omezit maso a mají strach, že nevědí, čím živočišnou bílkovinu nahradit.

Že nevíte, co je Hraška? Je to směs z hrachu a koupíte ji v prodejnách zdravé výživy. Na výběr je Hraška na zahušťování, obalování a vanilková. Vyzkoušené mám všechny a jsou výborné.

Oblíbila jsem si potraviny, které mi dodávají kvalitní živé živiny, mé tělo má dostatek energie a dobře prospívá.

Řapíkatý celer také miluji. Mám ráda jeho výraznou chuť, oblíbila jsem si jednotlivé stonky namáčet v připraveném dipu, to je dobrota. Dnes jsem si připravila polévku.IMAG1233

Na oleji lehce zesklovatíte cibulku, přidejte tři lžíce Hrašky, za stálého míchání lehce osmažte a přilijte 1,5 litru vody. Polévku vařte 20 minut, až není Hraška cítit po hrachu. 5 minut před koncem varu přidejte nakrájený celer a sůl (celer bude pěkně křupavý). Až do uvařené polévky jsem přidala z předešlého dne uvařené fazole Mungo a na drobno nakrájený syrový řapíkatý celer.

Do každého jídla zařazuji potraviny, které mají schopnost léčit tělo. Na ty nezdravé, mi už nezbývá místo.

Řapíkatý celer obsahuje látky, které odpuzují bakterie a plísně, spoustu vitamínu C, ale i vitamin A, B, E a K. Z minerálních látek je v této zelenině zastoupen draslík, vápník, sodík, hořčík, fosfor, železo a jód. Přispívá ke snižování krevního tlaku a cholesterolu v krvi, příznivě ovlivňuje činnost ledvin a pohlavních žláz. Dále je dobrou prevencí zácpy, revmatu, Alzheimerovy choroby a některých druhů rakoviny. Konzumace řapíkatého celeru rovněž pomáhá proti stresu a přispívá ke zdravému spánku. Řapíkatý celer rovněž posiluje imunitu, rozpouští hleny a pomáhá ulevit při nachlazení.

Leona Kysilková
Baví mě rozmotávat životní příběhy. Hledám v nich souvislosti mezi naším chováním a nemocemi. Nacházím řešení a tím vám pomáhám k uzdravení. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si eBook ZDARMA

    2 kroky k pevnému zdraví a energie na rozdávání.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Spolupracuji
    Štěpánka Procházková http://www.vyzivovy-poradce.net/