Však já mu dokážu, o co přišel!

Zhruba před dvaceti lety jsem si vyzkoušela, jaké to je, když se pro něco rozhodnu a dosáhnu toho. Jen škoda, že jsem si to nepamatovala a neřídila se tím!

Jaká byla má motivace?

Byla jsem mladá, hezká holka, měla jsem svoji živnost a přesto jsem si o sobě myslela, že nic neumím a jsem k ničemu. Za přítele jsem měla pěkného, vysokého, štíhlého, tmavovlasého kluka. Který o sobě měl stejné mínění, jako já o sobě. O ženách si myslil, že za všechno můžou jen ony. No, na mé sebevědomí to byl ten nejlepší učitel. S jeho častým ponižováním jsem se smířila, ale když se rozhodl, se mnou rozejít, to už si dovolil moc! Kde se ve mě vzalo tolik odhodlání, to dodnes nevím. Řekla jsem si, že mu ukážu s jak skvělou holkou se rozešel, uvidí, co všechno dokážu.

Já ti ukážu, jak jsem dobrá!

Oblíbila jsem si jeden časopis. Bylo tam méně reklam a informace z mnoha oborů. Zaujala mě soutěž „dáma roku“. Přemýšlela jsem, jestli do toho jít. Objevoval se strach, že to nemá smysl, stejně mě nevyberou, nemám na to, co bych si s nimi povídala? V prvním kole jsme měli přijet do Prahy na líčení a focení. Ve druhém kole nás čekal rozhovor se známými osobnostmi. Z toho jsem měla paniku, co bych jim asi tak říkala? Moje zvědavost byla větší. Vlastnila jsem kosmetický salón a profesionální líčení mě moc zajímalo. Pro jistotu jsem nikomu neřekla kam jedu a co budu dělat, kdybych náhodou nepostoupila. Líčení a focení bylo naprosto úžasné, atmosféra příjemná, našla jsem si spoustu kamarádek, prostě jsem prožila super den. Fotky byly v časopise a čtenářky mohly hlasovat, která dáma se jim nejvíce líbí. Byly jsme rozděleny do kategorií dle věku. Já byla v té nejmladší 20-30 let. Jaké bylo mé překvapení, když mi zákaznice (které také četly daný časopis) začaly říkat, jak mi to sluší, jak pěkně vypadám. Myslela jsem si, že jsem inkognito, že ten časopis v mém okolí nikdo nezná a tak se to nikdo nedozví. Ale to jsem se spletla. První šok přišel, když jsem se dozvěděla, že jsem postoupila do finále :-)

Finálový večer jsem si užila.

Na finálový den jsem se těšila. Zajímalo mě, jaké kamarádky postoupily. Na rozhovor jsem raději ani nemyslela, to byla má noční můra. V té době jsem už chodila se svým budoucím manželem. Zajistil mi odvoz na místo konání soutěže a poslal pro mě auto i s řidičem. Cítila jsem se jak celebrita, královna. Tím začal skvělý den a pokračoval dál příjemnou snídaní a focením. Nejvíc jsem měla obavy z rozhovoru.  V porotě seděli M. Vančurová, I. Vyskočil, J. Svěcený,  V. Harapes a redaktoři časopisu. Řekla jsem si, že nemám co ztratit. Budu se s nimi bavit jako se svými kamarády, vždyť je z obrazovky znám, to nevadí, že oni mně ne. Obávaný úkol byl ten nejjednodušší, rozhovor mě moc bavil, povídali jsme si o obyčejných tématech. Celé odpoledne probíhalo v příjemné atmosféře. Večer jsem se převlékla do večerních šatů, večerně se nalíčila a šla na večerní program. Jaké bylo mé překvapení, když v nejmladší kategorii vyhlašovali první vítězku a zazněl název mé rodné vesnice a poté mé jméno.  To překvapení neznalo mezí, hlavou mi probleskla myšlenka, to není možné, aby na soutěži byla ještě jedna žena z mé vesnice, to přeci není možné abych vyhrála já! A v tom mi to dochází, vyhrála jsem opravdu já, to je super, dokázala jsem to!

Jak se to mohlo stát?  

Můj prvotní důvod, proč jsem se na soutěž přihlásila bylo, dokázat ostatním, jak jsem dobrá, hezká, úspěšná. Až časem mi to všechno došlo! Říkáte si co? No, že jsem to nepotřebovala dokazovat ostatním, ale jen sama sobě! Jen já sama jsem potřebovala zjistit, co všechno dokážu. Když nechám věci plynout, dělám co mě baví, tak mě to nestojí moc energie a přesto mohu dosáhnout skvělých výsledků.

IMG_0001

 

Dobrá zpráva pro všechny.

Dělejte jen to co vás skutečně baví. Nepřizpůsobujte se okolí, nezapomínejte co chcete dělat. Na začátku svého profesního života máme sny, představy, tak se jich držme. Já jsem po soutěži na všechno zapomněla. Po dvaceti letech se na všechno rozpomínám  a začínám tam, kde jsem tehdy skončila. Je to fuška, ale stojí to za to!

 

 

Leona Kysilková
Baví mě rozmotávat životní příběhy. Hledám v nich souvislosti mezi naším chováním a nemocemi. Nacházím řešení a tím vám pomáhám k uzdravení. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si eBook ZDARMA

    2 kroky k pevnému zdraví a energie na rozdávání.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Spolupracuji
    Štěpánka Procházková http://www.vyzivovy-poradce.net/